contestada

Here are the prices for cans of juice that are the same brand and the same size at different stores. Which store offers the best deal?

Store X: 4 cans for $2.48

Store Y: 5 cans for $3.00

Store Z: 59 cents per can

Respuesta :

Answer:

Step-by-step explanation:

Maybe its z or b

Answer:

proabky aldi or kroger find the unt rate by dividing in the cacuulator and compare them.

Step-by-step explanation: