stinkerdoodle09
stinkerdoodle09 stinkerdoodle09
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

1 quart of milk (32 oz) for $1.28. Whts the answer?​

Respuesta :

backerman101406
backerman101406 backerman101406
  • 09-12-2020
the answer to what? we have no context.
Answer Link
mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 09-12-2020

Answer:

$0.04/oz

Step-by-step explanation:

If the question is the unit price per ounce, then is it

$1.28 / 32 oz = $0.04/oz

Answer Link

Otras preguntas

the oldest form of intaglio printmaking is called a. lithograph. b. engraving. c. wood. d. relief printmaking.
the tube that carries spermazotoa from the testis is called the __________.
the original price p of an item less a different of 20%
How many milliliters are in 1.2 L ( 1 mL= 0.001 L
I'm here to get you all points.... What's subtraction... I know but answer for points
Natural disasters are often not natural disasters, but are in fact human disasters. Why?
tthe difference between a atom and element
Kalesha is purchasing a laptop. The original price of the laptop is $900. The store is offering 10% off on all computers. Kalesha has a $100 gift card. How sho
which one of the following is an example of a nonrenewable resource? a. water b. wood c. topsoil d. coal
Which historical reality led to the development of Modernist poetry?A.The Vietnam War B.World War I C.The civil rights movement D.The Enlightenment