aixa1123 aixa1123
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price for 12 steel wool pads for 4.58

Respuesta :

klirabinas07 klirabinas07
  • 08-12-2020

Answer:

0.38

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

solve the following equation for y -9x+3y=-24 y=
7.8 billion pounds of candy per year how much per month per person with 303 million people
Twice the sum of 10 and a number decreased by four is 32. Write an equation and solve
Over 5 straight plays a football team gained 8 yards lost 4 yards
Two trucks leave chicago at the same time traveling in opposite directions.one travels at an average of 64mph and the other at 78mph.In how many hours will they
EXERCISE A one-year membership to a gym costs $725. The registration fee is $125, and the remaining amount is paid monthly. Define a variable. Then write and so
I don't understand how to do operations with real numbers. I'm supposed to show how to solve the problem below step by step, but I don't know where to start. I
how is a line graph different from a bar graph?
what percent of 96 to 36
Amy Is training for a half marathon. In practice, she runs 2 miles in 15 minutes. If she continues at the same rate, how many miles will she run in 1 hour ? P