sadiehumbert11
sadiehumbert11 sadiehumbert11
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 12 oz can of peanuts at $4.20. What is the unit price of the
peanuts? *

Respuesta :

27blakereeves
27blakereeves 27blakereeves
  • 08-12-2020

Answer:

$0.90 per kilogram

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A sample of neon gas has a volume of 752 mL at 298 Kelvin (K). What will be the volume at 373 K if pressure is constant?
Maina is thrice old as her daughter seven years ago the ratio of their ages was 5:1 Find the daughters age in six years
what is the value of x and y
Are bails fair? And why?
Question 7 (2 points) A mocktail is a flavoured cocktail. O True O False
What's the range of the graph? I have a menu that I could choose from and this is the option that I have.
I need some help new topic
Which of the following groups was not part of Roosevelt's Democratic coalition?
Identify the line with an undefined slope
using a mathematical table evalutate the square root of 0.792