lydiaowusu
lydiaowusu lydiaowusu
  • 15-10-2016
  • Mathematics
contestada

jedes mum buys a pack of 6 kiwi fruit. They cost 1.32 .how much does each kiwi fruit cost

Respuesta :

sunshine64
sunshine64 sunshine64
  • 15-10-2016
the answer is: $0.22 

Just divide :)

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Which natural resource has benefited both native americans and modern americans since early times? a. natural gas b. uranium c. forests d. oil
Briana bought a total of 8 notebooks and got 16 free pens
Which of the following is true of fertilization in conifers? The female cone releases its seeds and new gametophytes grow. The male cone releases its seeds an
The graph shown below expresses a radical function that can be written in the form f(x) = a(x + k)^1/n + c. What does the graph tell you about the value of a in
Thc is associated with which of the following? a. hallucinogens b. cocaine c. crack d. marijuana
if terry is doing 2 sets of 6 repetitions at 50 pounds of a bench press in order to improve her muscular strength in the chest area, how many sets would show an
What is the answer to 12➗3624
You bought a new fish aquarium with the dimensions of 55 cm times 100 cm times 80 cm what volume of water should be putting show your work
Which of the following jobs is in the agriculture career cluster? A. Animal scientist B. Warehouse manager C. Audio/video technician D. Accountant
How are niche, community and ecosystem related?