dasdfghhjuik
dasdfghhjuik dasdfghhjuik
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Johnson spent $611 buying lunch for 78 students. If all the lunches cost the same, about how much did she spend on each lunch?

Respuesta :

andrewsfogleman andrewsfogleman
  • 08-12-2020

Answer:

$7.83

Step-by-step explanation:

Answer Link
kira672f
kira672f kira672f
  • 08-12-2020

Answer:

7.83

Step-by-step explanation:

611 ÷ 78 = 7.83

Answer Link

Otras preguntas

What is a BFOQ? Should BFOQs be allowed?
Raw or undercooked foods such as sushi, raw oysters, and rare hamburgers present an opportunity for an outbreak of food-borne illness. False True
Theme about loss of someone?
A liquid dietary product implies in its advertising that use of the product for one month results in an average weight loss of at least three pounds. Eight subj
Only answer if you know the real answer please appreciate it answer question number 2 please
Why is a distinction made regarding water for human consumption and that for livestock? Do you think this is a safe choice? Why/why not?
Choose the correct graph of the following condition.{(x, y): x - y = 6}
A company had total liabilities of $275,000 and the owner’s equity was $1,722,000. According to the fundamental accounting equation, total assets must be:
Help!!! 1. Q: How does the distillation apparatus remove impurities from water? Q: Why does water vapour condense in the condenser tube? Q: As the boiling ani
URGENT PLS!!The equation of the line passing through the points (2,1) and (-6, -5) is given by ax+by=10. What is the value of a?​