gurvirjaspal gurvirjaspal
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

each flag costs $15 to make. soraya sells one flag for $21.

Respuesta :

mdawood42013 mdawood42013
  • 08-12-2020
What do you mean if someone so this question they will not understand
Answer Link

Otras preguntas

two impacts of deforestation in the Northern Mountains on the natural environment.
Describe how a student should prepare for an open book test.
Tyler's event planning company hired a new marketing assistant.He says he is a "big picture person",not a detail-oriented person.Most likely,Tyler is about to f
The pH of a Ba(OH) 2 solution is 10.00. What is the H+ ion concentration of this solution? A) 4.0 x 10–11 M B) 1.6 x 10–10 M C) 1.3 x 10–5 M D) 1.0 x 10–10 M
Two species of warblers colonize the same island habitat. Both species nest in similar locations and eat the same type of prey. Eventually, competition will pro
Ten more than number is 62.
You're over the age 18 you have been in the country for six years and you learn English what your next step toward becoming a citizen
HELP PLEASE True or False? A human is needed to create algorithms that computers use
As of mid-2016, the world's population was about 7.4 billion people. The population of Country A was 344 million. In mid-2016, what percent of the world's popul
-15 = -5p + 8q for p