ytina123456 ytina123456
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

if 1 tangerine, 2 oranges, and 4 grapefruits cost 2.75 and 3 tangerines 5 oranges and 8 grapefruits cost 6.25 how much does 1 tangerine and 1 orange cost?

Respuesta :

kristen20200
kristen20200 kristen20200
  • 08-12-2020
hope it helps!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ver imagen kristen20200
Answer Link

Otras preguntas

a line that passes through two sides of triangles divides the sides proportionally A. always B. sometimes C. never
joint stock companies were organizations meant to establish colonies in America from
What attracted most settlers to Texas? A. industry B. cheap land C. cheap labor D. education
A measure of the number of particles of a substance in a given volume
Find an equation of the line containing the point (3,3) and parallel to y = 2 x − 1 y=2x-1.
Three colonies and compare and contrast them by education, religion, and government.
Moving a distal part of arms or legs to follow a circular path is:
A store is having a buy one, get one 50% off sale. If Jen buys two shirts that each cost $12, how much would she have to payin all (disregarding sales tax). How
What are the five fundamental freedoms protected by the first amendment to the us constitution?
How were andrew carnegie and john rockefeller skillful business organizers?