cristiancastrocc cristiancastrocc
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

En un puesto de verduras se han vendido 2 kg de naranjas y 5 kilos
de peras por $4.400 y 4 kilos de naranjas y 2 kilos de peras por
$ 4.000 ¿Calcula el precio de cada producto?
PLANTEA:

Respuesta :

martinaah
martinaah martinaah
  • 07-12-2020

Answer:

i don't speak spanish bro sorry

Answer Link

Otras preguntas

what is 63 - x equals 2x + 3​
Dr. Howitzer sees Mrs. Jones in Clinic Eight for sudden loss of consciousness while watching the Olympic Torch go by. He is a new provider to the neurology depa
Which translation words are used to indicate a conclusion?
what did the European Industries need Africa could provide​
PLEASE HELP Peaches were $7 a bushel and apples were $6 a bushel. Harry sold $346 worth and sold 29 more bushels of peaches than apples. How many bushels of ap
With what for a human may a heatsink in the computer be compared? a crispy lettuce salad an ice cold drink of water a sizzling steak a nap
Which of the following statements about rational numbers is correct
PLEASE I NEED HELP!!!!
PART A: What is the meaning of “dissoluble” as it is used in paragraph 3 of the passage?
How the United States reacted to German Aggression in Europe from 1936-1938?