jaeldegreaffen
jaeldegreaffen jaeldegreaffen
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

Which cereal box deal has the best price per ounce?
A. $6.12 for 24 oz
B. $3.56 for 14 oz
C. $9.13 for 39 oz
D. $4.98 for 18 oz

Respuesta :

aliyah4435 aliyah4435
  • 07-12-2020
I think b $3.56 for 14 oz
Answer Link
Аноним Аноним
  • 07-12-2020

Answer: C. 9.13 for 39 oz

Step-by-step explanation: i hope this helped have a blessed day

sorry if i am wrong

Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to 3/2b + 5 < 17? Explain how. (1) b < 8 (2) b > 8 (3) b < 18 (3) b > 18
what is big data life cycle?​
8. Comparing reaction time (1.8) Catherine and Ana suspect that athletes (i.e., students who have been on at least one varsity team) typically have a faster rea
You have been hired to develop the website for a popular speaker. He has asked that you include the PowerPoint slides from his last major presentation on his we
I'm thinking of a number. If I add 4 to the number and then multiply the result by 3,the answer is the same as subtracting 5 from the number and then multiplyin
Order the numbers below from least to greatest. 1/2,-2, 3.605551275,-9/2,4.2 WILL GIVE BRAINLYEST!
what are the harmful effects of ozone layer depletion on human being ? ​
In the circle below, if AD is a diameter, and the length of chord BC = 36, find the length of the segment BP.
State the converses of the following statements. In each case, also decide whether the converse is true or false. (1) If n is an even integer, then 2n + 1 is an
Which of the following choices is an example of the policy of detente