Thatgirlakaylahrosse
Thatgirlakaylahrosse Thatgirlakaylahrosse
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

You bought 8 tokens for $4.40. At this rate How much do 19 tokens cost?

Respuesta :

sheataylor
sheataylor sheataylor
  • 07-12-2020

Answer:

$8.80

Step-by-step explanation:

I hope this helps you out!

Answer Link
kjfeijeiir
kjfeijeiir kjfeijeiir
  • 07-12-2020

Answer:

10.45

Step-by-step explanation:

4.40 divided by 8 is .55 and .55 times 19 is 10.45

Answer Link

Otras preguntas

Una recta tiene por ecuación y=-4/5x + 1/2 , ¿cuál es el valor de la pendiente de una recta perpendicular respecto a esta?
How many grams (m) of glucose are in 165 ml of a 5.50% (m/v) glucose solution? express your answer numerically in grams?
Read the following lines from "Ten Songs": "Walked through a wood, saw the birds in the trees; They had no plitcians and sang at their ease: They weren't huma
How many elements are found in most minerals?
In an ecological pyramid, you would expect to find the most
what did the nativists and the ku klux Klan have in commonA.) Both groups were originally organized in the south.B.) Both supported artists and writers who addr
Can anyone help me?
Letter to your former teacher at secondary school who is now a lecturer seeking his assistance to determine a good career
How does the nitrogen cycle support the united states economy?
Compute 49/24 of 15/14. Give your answer as a fraction in simplest form (not a mixed number).