misssamanthaes
misssamanthaes misssamanthaes
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

A store sells a package of chicken nuggets for $2.26. If there are 15 nuggets in a package, how much is the cost per nugget?

Respuesta :

Yutice
Yutice Yutice
  • 07-12-2020

Answer: .15 Cents

Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

What is a charestic of an electromagnetic wave?
1. Define They're, there, their2. When do you use a/ an3. Define to, too, two
_______ takes a very long time, sometimes hundreds of years, to change a species.
Why is this an example of a primary source? It was written by a man named Robert Clare in Montgomery. It was written about the Montgomery City Lines Bus compan
What are the primary products of the complete combustion of fossil fuels?
What are the similarities and differences between artificial flavors and natural flavors
Is there a responsibility for international corporations to be good corporate citizens? What does it mean to be a good corporate citizen? Is it the role of U.S
Decomposers are part of a special class of consumers called
Find the area. The figure is not drawn to scale
HELP ASAP Which of these describes what dynasties believes about the Mandate of Heaven A: it could determine wether or not they stayed in power B: It could b