bobby4040 bobby4040
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 32 ounce of shredded sharp cheese cost $7.95. Find the unit cost (cost per ounce).
HELP HELP HELP IM DUMB

Respuesta :

maliki06
maliki06 maliki06
  • 07-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

.25

7.95/32=.248

rounded up equals up to 025 cents

Answer Link

Otras preguntas

Which statements are always true about regular polygons
The cone shown has a diameter of 18 meters and a slant height of 15 meters .Which choice is closest to the lateral surface area? Use 3.14 to approximate.
Es importante ser cortés. It is important to be polite. (general)C. Read the following sentences. Write S (for specific) if the sentence mentions specificpeopl
Please help me quickly!A go-cart has a mass of 90 kg. It moves at a rate of 3 m/s. What is its kinetic energy?270 J405 J810 J
Any time you walk into a store, you are in a market setting.
subtract 3x from 7x-3​
98.6568 rounded to the nearest whole number
Solve the inequality 2x - 3 < x + 2 ≤ 3x + 5. Show your work.
who was Martin Luther ​
neap tides facing the first or third quarter moon or higher than spring tides facing the new or full moon​