Rinjo
contestada

A certain brand of nuts costs $6.99 for 15.4 ounces.

What is the unit rate?

Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.
$____per ounce

Respuesta :

Answer:

0.4538

Step-by-step explanation:

6.99 ÷ 15.4

Answer: 0.4538

Step-by-step explanation:

You have to divide 6.99 by 15.14 and you will get your answer.