kaleedutra
kaleedutra kaleedutra
  • 10-10-2016
  • Mathematics
contestada

A store sells 12 cans of nuts for $33. How much would it cost you to buy 7 cans of nuts?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 10-10-2016
33/12 = 2.75 per can

2.75 * 7 = 19.25......so its 19.25 for 7 cans
Answer Link

Otras preguntas

Panuto: Suriin mabuti at ipaliwanag ang nilalaman ng larawan sa pamamagitan ng maikling sanaysay. Gamitin ang rubric bilang gabay sa paggawa ng gawain. Ilagay a
Find or construct a data set that shows each of the following correlations. Be sure to include the data set, a scatter plot and a line of best fit showing the e
Which of the following are pillars of the AWS Well-Architected Framework? (Choose two.) A. Multiple Availability Zones B. Performance efficiency C. Security D.
Find the area (pls help asap!)
Ultimately every entity/business/company has to build brand loyalty and trust in the marketplace across all their stakeholders. As an entity moves to establish
[W]e cannot find substantial equality in the educational opportunities offered white and Negro law students by the State. In terms of number of the faculty, var
would anyone like to be my friend please and thank you
What are the "Novel Entities" that are impacting our planet but scientists don't yet know the boundaries lie for them?
The most recognizable popping movement is _____________________.A) The CakewalkB) The MoonwalkC) The Funky ChickenD) The Electric Slide
According to the Alameda County Study, who is at a greater risk of premature death?