DiorDior85
DiorDior85
11-11-2020
Mathematics
contestada
Write 20 pounds for 4$ as a unit rate
Respuesta :
reeee3425
reeee3425
11-11-2020
Answer:
$0.20 per pound
Step-by-step explanation:
For cost per pound, divide cost by pound.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
Which of these is an opulent form of Japanese dance drama preformed with live actors
what is the GCF of 40, 32, and 24
identify the two types of global food food webs and describe how they are connected
Which expression forms an equation with the given expression? 6 • 5 18 ÷ 3 =
Why would you make one of the addends a tens number when solving and addition problem
Synonym and antonym for dependence
Which algebraic expression represents the phrase “two times the quantity of a number minus 12
150 students. 125 made a,b,or c. 15 made D. venn diagram and 2 way frequency table
Find the measure of the angle indicated in bold, which is 6x
586 x 10^6 written in standard notation