Jewelresendez2
Jewelresendez2 Jewelresendez2
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

Molly bought 2 pounds of jelly beans for
$2.99. How much would 7 pounds of jelly
beans cost?
(Round your answer to the tenths place.)

Respuesta :

Cindy0212 Cindy0212
  • 11-11-2020
10.465 would be your answer.
Answer Link
jdbalsr
jdbalsr jdbalsr
  • 11-11-2020

Answer:

10.5

Step-by-step explanation:

2.99 divided by 2 = 1.495 x 7 = 10.465, rounded is 10.5.

Answer Link

Otras preguntas

Answer correctly , will mark brainliest answer !!!!
The narrator had wanted to work his way up at the restaurant and make money . Why might the narrator have quit his job at the restaurant? Use evidence from the
PLLSSSS HELP QUICKLY . In this assignment, you will explore how to find the number of different species of fish in a pond by looking at a random sample of the f
Which groups were barred from voting?
What does obliged mean in this quote? PLEASE HELP MEEEThey struck him several times again but the guns served only to direct the bear to them. In this manner h
A motor has a rating power of 20 W and motor is used for 10 s. Calculate the energy supplied to the motor.
comparing lions in the zoo to lions in the wild is.. a survey, an experiment, an observational study, a null hypothesis
Please help, I have no idea how to do this!!
TIE 1. What country did Italy side with during World War II?
please help me asap!