nboone715 nboone715
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

a group of students went on a class trip. the total cost for the trip was 3825.00. if there are 28 students. what is the total cost per student​

Respuesta :

jonasunderwood
jonasunderwood jonasunderwood
  • 10-11-2020

Answer:

$136.61 per student

Step-by-step explanation:

3825 divided by 28 = $136.61

Answer Link

Otras preguntas

A red blood cell placed in saline solution will shrink. True or false? Explain please?
What is the purpose of the biogeochemical cycles?
Examples of Idioms in true grit
what describes how the common cold spreads in the human body
After 10 minutes , an adult blinks about 10m + 3 times. About how many times does an adult blink in three minutes? In two hours?
A 3 letter word that means "a dance you do when happy"
about working of geyser and prepare a report
Describe two environmental concerns associated with soil erosion.
The combination of the atoms of two or more elements is known as a /an
In the rock cycle, rocks can change into three different forms. These are _____.