Kristwu
contestada

The number of roses purchased is proportional to the total cost s as modeled in the graph shown. Four roses coat $5 as represented by point R. What is the cost of one rose?

The number of roses purchased is proportional to the total cost s as modeled in the graph shown Four roses coat 5 as represented by point R What is the cost of class=

Respuesta :

Answer:

the is 1.25

Step-by-step explanation:

multiply 4 time 1.25 to check