jordan1jcn jordan1jcn
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 4 quart container of window cleaner costs $12.48 what is the price per cup?

Respuesta :

Derikcastillo810
Derikcastillo810 Derikcastillo810
  • 09-11-2020

Answer:

each cup is 1.28 dollars

Step-by-step explanation:

4 cups in a quart. 4x4 is 16. 16/12.48 is 1.28.

Answer Link

Otras preguntas

Multiple different tissue types together are called
Which Boston lawyer defended the British soldiers put on trial after the Boston massacre
The sedimentary rock that forms when fragments of other rocks have been wheathered and lithified are classified as
What are the winters like in northern Canada? warm and short cool and long cold and short cold and long
jim has 3,067.48 in his checking account. he wrote a check to pay for two airplane tickets. his account now has 1,845.24. how much did each ticket cost? NEED HE
what was the climax for dead poet society
What do u do on this question
order the numbers from least to greatest 2.58, 2 5/8, 2.6, 2 2/3
I am a number between 1 and 50. I am composite. I have 10 factors. My ones digit is a 6. What number am i
what describes one reason for the end of long cattle drives