tabithalingar tabithalingar
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

ryan bought 4 2/3 pounds of apples for $0.75 per pound. how much did he pay for the apples

Respuesta :

cia0love
cia0love cia0love
  • 09-11-2020

Answer:

$3.50

Step-by-step explanation:

4 2/3 x 0.75 = $3.50

Answer Link
Parth241
Parth241 Parth241
  • 09-11-2020

Answer:$3.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How many solutions does the equation have? a+5=1/5(5a+25)
A large container holds 5 gallons of water.It begins leaking at a constant rate.After 10 minutes,the container has 3 gallons of water left.At what rate is the
7000 is 10 times as much as
What would happen if a jar of helium gas was opened
Jason owes $15 for last month's gas bill also. The total amount of the two gas bills is split evenly among the 4 roommates (Gas-$14)
all people are blank in a democracy
If your goal is to improve your personal relationships with your friends at school, which category would it fall into?
The narrator of "Uncle John's Farm" is _____.
What is the word form of 19.238
what is the value of the digit 4 in the number 43