CorruptedKel05
CorruptedKel05 CorruptedKel05
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

Make your own word problem using 2 equivalent RATES.

Respuesta :

nadiaoh08
nadiaoh08 nadiaoh08
  • 09-11-2020
at the store, 3 apples cost 12 dollars. how much money will it cost for 6 apples?
Answer Link

Otras preguntas

Joaquin estimates his score on his science test. Joaquin's estimate has a 3% error. His actual score on the science test is 91. What could be Joaquin's estimate
Richard takes a hang gliding lesson. He lifts off at the top of a hill and glides downward for the first 5 minutes. Then he soars at a consistent elevation for
In the wild, female and juvenile African elephants typically live in herds that vary in size, depending on the environment. Juvenile African elephants are subj
Sydney is considering two jobs. One job pays $45,000 per year. The other job pays a weekly salary of $950. Which job pays better?
Please someone help me this is super easy I just forgot how to do it
How many fluid ounces are there in 3 pints and 8 fluid ounces?
A bag contains 8 black marbles, 16 white marbles, 14 red marbles, and 10 green marbles. A marble is drawn at random from the bag. What is the probability that t
what is 4x^2 -40-120 is equivalent to
Does ginger really stop stomach growling? ​
Show work please!!!!! HELPPPP