Seudónimo Seudónimo
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

One tub of dried cranberries costs $4. How many tubs can you buy for $12?

Respuesta :

madelllinepadillla
madelllinepadillla madelllinepadillla
  • 06-11-2020

Answer:

3

Step-by-step explanation:

girl honestly how does this question even come up

anyways you do 12 divided by 4 to get 3

Answer Link

Otras preguntas

What is the volume in liters of 3.51kg of ethylene glycol and density of 1.11g/cm^3?
The mass of a single gold atom is 3.27×10-22 grams. how many gold atoms would there be in 236 milligrams of gold?
What are the glycolipid materials that are a natural part of skin intercellular matrix and barrier function?
A particle moves on a coordinate line with an acceleration at time t seconds of e^t/2 m/sec^2. At t=0 the particle is at the origin, and its velocity is -4 m/se
Which type of angles could be used as a counterexample for the argument All angles are either right, obtuse, or acute? A.straight angles B.congruent angles C.co
Can someone please help me please I will appreciate it I need help asap
From the 1960s to 2010, did the number of amendments proposed generally increase or decrease? why?
______ are the general criteria used for distributing rewards.
What is the first step in solving 4x -3 = 9
Which one of the following statements regarding physical activity and arthritis is most accurate? A. Intense physical activity has been shown to increase the