caboverdenailah caboverdenailah
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $340 for 14 ft2

Respuesta :

kaydenrobert282
kaydenrobert282 kaydenrobert282
  • 06-11-2020

Answer:

24.29

Step-by-step explanation:

Answer Link
gtd12368 gtd12368
  • 06-11-2020

Answer:

The answer would be 24.29

Answer Link

Otras preguntas

28 -4a = 3a -14+2a ------
When changes in prices happen often enough to cause consumers to be confused or angry, businesses are facing a type of cost known as ________. a. menu costs.
The rate of diffusion of gas A is double the rate of gas B. The ratio of their molecular weight is​
Which of the following sentences uses the active voice? O The tiller was pulled hard to starboard, but the strength of the breeze was too weak to move the boom.
c. The sum of two number is 59. If the Smaller number is less than the bigger one by 7,find the number.​
What are the values of x and y?
Each state sends a different number of representatives to the House of Representatives depending on the population of the state A) true B) False I feel lik
During inhalation, the chest cavity _________ in volume, _________ the pressure in the lungs.
The correct reporting for stage 4 chronic kidney disease associated with diabetes Mel lotus, type 2?
Which ordered pair is a solution to the system of inequalities? y > 2x y > 7 A. (0, 0) B. (4, 8) C. (3, 7) D. (1, 9)