caboverdenailah caboverdenailah
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $120 for 16 ft2

Respuesta :

lakenk21 lakenk21
  • 06-11-2020
the answer is 104 , that’s the answer to your question i think
Answer Link
jalissawallace26
jalissawallace26 jalissawallace26
  • 09-11-2020
its $8 per ft2 i think
Answer Link

Otras preguntas

Dory and nemo go to Taco Bell for lunch.dory orders three soft tacos and three double deckers for $11.25 nemo pays $10.00 for four soft tacos and two double dec
whats 16/40 as a mixed fraction?
What is another word for primary consumer?
Your friend is 1.2 times taller than you. Your friend is 64.5 inches tall. How tall are you?
Which of the following elements will likely form a negative ion in its ionic compounds? a. Li, lithium c. Mg, magnesium b. Al, aluminum d. Cl, chlorine
julia paid a total of $66.45 for five shirts. she paid $5.20 in sales tax. what was the price of each shirt?
How did African slaves contribute to the development of the Americas
Q4. Oil rigs are used to drill for crude oil. a. Drill heads are made from steel. Steel is an alloy. Explain why Alloys are harder than pure metals. b. Drill he
What is 4.92/(0.8-0.12/0.3)
Mr toshio lent out 11 rulers at the begining of the class, collected 4 rulers in the middle of the class, and gave out 7 at the end of class. he had 18 at the e