williaky6
williaky6 williaky6
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cassie purchased 8 pounds of apples for $14.88 how much does one pound cost

Respuesta :

Bxbyusrah
Bxbyusrah Bxbyusrah
  • 06-11-2020

Answer:

1.68

Step-by-step explanation:

14.88/8=1.68

Answer Link

Otras preguntas

Why do you think some individuals place more trust in alternative banking services?.
A steel ball is melted down to make eight smaller identical balls. If the radius of the original steel ball was 20 cm, calculate to the nearest millimetre the r
PART 1 DIRECTIONS (CCSS R.5): There are few stage directions of Hale’s interrogation of Abigail. The few stage directions that do exist in this scene are highli
Quentin is quick with a witty retort every time his dad leaves an opening. His dad remarks, "i don’t remember him being so sarcastic as a kid. " quentin’s quick
So, anyone wann.a decorate my rrom with me? we could give decorating ideas and what not, just bore.d
In are the risks of derivatives manageable?, thomas a. Bass posits that market failures were due in part to mismanagement of derivative investments. What does h
If the republicans gain control of the house, what will the consequences be for the issue of abortion?.
A rectangular playground is enclosed by 440 feet of fencing. If the length of the playground is 20 feet less than 3 times the width, find the dimensions of the
Out of 23 birds in a flock. 10 are females. what percentage of a flock is a.males b.females​
How can you describe carbohydrates