alexlokidaughter alexlokidaughter
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price for cheese that is sold in 12-ounce packages priced at $3.84

Respuesta :

giannadavis2008 giannadavis2008
  • 09-10-2020
3.84/12 =0.32 there I hope it is right best of luck on the test :)
Answer Link

Otras preguntas

What is the lowest common multiple of (2,6)
Is √10 in simplest form?
Was achiles the best warrior in greece?
A skateboarder has an acceleration of -1.9 m/s2. If her initial speed is 6 m/s how long does it take her to stop? A. 4.1s B. 3.2s C. 0.32s D. 2.1s
3x+y=5  2x-2y=-2 solving systems of equations
the rise of fascism in germany between worl war 1 and world war 2 is often associated with?
3s4t + 3s3t – 6s2t I raised the points for this question, its hard I know but I need help!
Which sentence does not contain any punctuation errors?  A.Vegetables, fruits, and whole grains are healthful, but doughnuts, cake, and candy are not. B.Vegetab
what mass of sodium chloride is produced when chlorine gas reacts with 0.29 grams of sodium iodide? working on stoichiometry and need help!
95 divided by 4 and 34 divided by 2