userUknown userUknown
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

Yasmin buys 10 pounds of peaches. Peaches cost $1.95 per pound. How much did Yasmin pay for the peaches?
O $8.05
O $10.00
O $11.95
$19.50

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-10-2020

Answer:

10 x 1.95 = 19.50 so D is your answer, $19.50

Answer Link
zoeynicole1515
zoeynicole1515 zoeynicole1515
  • 15-12-2020

Answer:

D

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was one way progressives wanted to protect the rights of children
what types of foods contain reducing sugars?
how do you write about 20,000 + 2,000 + 20 + 2 + 2/100
56 million converted in scientific notation
text that has equal left and right margins is said to be
Work out the balance for £4500 invested for 2 years at 4% per annum
what are the terms in the expression 5a+3b+1 PLZ HELPPPPPPPPPPPP
Can someone help me start this up?
simplify this expression 3+2(2p+4t)+6+5p
Imagine that you are interested in beginning a fitness program, but are afraid you might not follow through with the program. What can you do to ensure that you