jn112193
jn112193 jn112193
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

A bakery charges $14.00 for 4 croissant sandwiches. What is the unit rate, in dollars per sandwich?

Respuesta :

dperez1308 dperez1308
  • 08-10-2020

Answer:

3.5 per

Step-by-step explanation:

14/4=3.5

Answer Link

Otras preguntas

The New Deal was similar to the earlier Progressive movement in that both a. attempted to reform the economic system. b. aimed to overcome severe economic depre
What was the main reason why the Great Depression was felt so financially in Europe, even before the actual Stock Market Crash of 1929?
each bag holds 12 apples if there are 75 students total
why is it important to look at serving size
12 x Q greater than 12 less than 24
Many people seem to have trouble planning for retirement because it seems so far in the future true or false
Why did the Nazis lose the war
difference between a primary and a caucus
What are synonyms and antonyms for impressment?
Which Democratic president was responsible for starting early civil rights reforms during the 1960s? A. Franklin D. Roosevelt B. Woodrow Wilson C. John F. Kenne