freddyheins554 freddyheins554
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

A school bought 4 copies of a textbook this week. The school spent a total of $204 for the 4 copies. How much did each copy. Of the textbook cost?

Respuesta :

isabellah
isabellah isabellah
  • 08-10-2020
204 / 4 = 51

Each copy of the textbook cost $51
Answer Link

Otras preguntas

what is the answer to r²+15r+36=0
What does the wise man say is "sold for endless rue"?
At night, clouds act as a blanket by _____.
From where did the narrator come and why great gatsby
How is even an empty journal a “compromising possession” in Oceania?
Which civilization first developed a civil service system, invented gunpowder, and manufactured porcelain?
How to write 741 in standard form
What observations are needed to tell whether an earth-like planet is geologically alive or dead?
Complete the number sentence to show the distributive property 7×6
a social contract is an agreement between