w2ave6w4ri w2ave6w4ri
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

Ali bought 8 apples for a total of $14.32. How much
did each apple cost?

Respuesta :

msnessaxoxo2006
msnessaxoxo2006 msnessaxoxo2006
  • 08-10-2020
Each apple costs 1$ and 78 cents
Answer Link

Otras preguntas

Israel claims that all 45degree right triangles are similar. Is he correct? Explain.
Which belief was generally held by the Founding Fathers at the Constitutional Convention in 1787?
what was a long term result of martin luthers protest
Ou have $11,122.76 in a brokerage account, and you plan to deposit an additional $4,000 at the end of every future year until your account totals $210,000. you
What is the main reason some people don’t stretch before exercising? A:They don’t like to stretch. B:They don’t know they should stretch. C:They are young. D:Th
propose three ways in which the government can ensure that the help it offers is received only by th epeople who are in need
You have 5,814 feet of rope that you need to cut into 27-foot sections. How many sections of rope will you have? a. 215 sections with 8 feet left over b. 215 se
Victor van dusen takes an antidepressant to cope with his depressive disorder. on which neurotransmitters is his antidepressant likely to work??
what are two military factors that led the U.S. to end its involvement in Vietnam? if you can please have evidence?
What is another term for texture where some crystals are visible to the unaided eye while others are not