gracieblancoramirez gracieblancoramirez
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

If you earn $48 in 4 hours. What is the unit rate per hour?​

Respuesta :

blehhhhopp
blehhhhopp blehhhhopp
  • 07-10-2020
48/4 = 12. So $12 per hour
Answer Link
johns82503
johns82503 johns82503
  • 07-10-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please Help with spanish!! I just need three examples on each one.Thank you!!!
PLEASE FILL IN THE BLANKS! IF YOU NEED THE PERIODIC TABLE MY IS nevaeh_rose0​
Can someone help me answer question 5&6 thanks !
3) Based on its use in paragraph 4, the word furious most nearly means A. angry B. large C. twisted D. dry P
What is 36/49−−√? :)
A number is divided by 2 and then added to 11. The result is 19. What is the original number?
Why were American colonial schools patterned in many cases after the English school system?
Who is authorized to perform an Annual Inspection?
What is the best way to deal with factions based on Brutus 1?
can you have sovereignty but not power?