idkidc67 idkidc67
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

Sarah is buying a bag of mixed candy from the store. The bag contains 90 pieces of candy
for $13.50. What is the unit price?

Respuesta :

mariamimari2005 mariamimari2005
  • 07-10-2020
I think answer is 90•13.50=103.5 i am not quite sure about it but..
Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELPP 10 POINTS PLZZZ
Read the meanings of the word bolt, then read the sentence. Definition 1. n., a screw for fastening Definition 2. n., a strike of lightning Definition 3. n., a
Which source is an example of a reference material? A blog entry, a thesaurus, a novel, a social media site
expressions equalvient to 6x+1(3x-1)
Use a calculator to find ln 0.0006. Round answer to 2 d.p. Pls help, I'll give you 10 points!!!!!
What difficult task did Stalin most likely face when he tried to use logos in his speech
help please ! ASAP WITH 10) and 11) 12 points
What’s the common difference of the sequence -5, -2, 1, 4, 7,..?
The unit of measurement for angles, it is equal to 1/360th of a complete revolution.
Why is it hard to build shelter on mars ?