infinitihopkins83
infinitihopkins83 infinitihopkins83
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 4 pack of jump ropes costs $15.28. What is the unit price? per jump rope​

Respuesta :

Samson2007
Samson2007 Samson2007
  • 07-10-2020

Answer:

Each jump rope will cost: $15.28 ÷ 4 = $3.82

Answer Link

Otras preguntas

calculate the the time distance with the given graph.please answer these questions ​
is radiation beneficial or harmful to society explain why
du lich quốc tế là gì
1. Members of a Boy Scouts troop were advised by their leader to take water with them on their hike into the mountains. One boy decided to drink a large quantit
Find the volume of this sphere. Use 3 for T. V~ [?]in3 V = Tr3 r=4in
what is the product of 13 and 24
Determine the y-intercept of the graph of this equation: y - 3 = 2(x + 5)
phương pháp nghiên cứu đặc thù của kinh tế chính trị mác lê nin là phân tích tổng hợp và so sánh đúng hay sai? vì sao? lấy ví dụ minh họa
The graphs below have the same shape. What is the equation of the graph of g(x)?A. g(x) = (x-2)^2 B. g(x) = (x+2)^2C. g(x) = x^2 - 2 D. g(x) = x^2 + 2 ​
In “Archaeology’s Tech Revolution Since Indiana Jones,” the author mentions the movie of Indiana Jones to ____ a. Show the contrast between the old and modern w