Respuesta :

Answer:

$.59 per apple

Step-by-step explanation:

The unit cost is the price divided by the number of items

3.54 / 6

.59

$.59 per apple

Answer:

0.59 or .59

Step-by-step explanation:

3.54 divided by 6