jadabox20 jadabox20
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

32 ounces of maple syrup for $3.99 OR 48 ounces of syrup for $4.99

Respuesta :

lunes18
lunes18 lunes18
  • 06-10-2020

Answer:48-32=16 so you get 16 more oz. of maple syrup for $1 more so the answer is 48 ounces for $4.99.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A rectangle has an area of 30 square meters and a perimeter of 3 meters what are the dimension of the rectangle
what does the sailfish look like
how much material was used in the manufacture of 24000 celluloid dice,if each dice has an edge of 1/4 inches?
Can you look at the picture and tell me that answer ? Thank you
how are quadratic equations different from linear equations?
if u can answer all of these I would be SO happy!! why do we have hw the last week of school anyway?? PLEASE help!! even if u can only answer one or two or thre
how i can solve this square of binomial (3z+2k)2?
Why are festivals important to religious believers?
what elements that have atoms with full outer shells of electrons?
describe asia as a continent?