jadabox20 jadabox20
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

32 ounces of maple syrup for $3.99 OR 48 ounces of syrup for $4.99

Respuesta :

jasminecheatham jasminecheatham
  • 06-10-2020
For 3.99 each ounce is 12 cents an ounce while the 48 ounce is 10 cents an ounce. So I think it would be the 48 ounce please mark brainliest
Answer Link

Otras preguntas

A balloon originally has 0.100 moles of helium and has a volume of 0.500 L. If 0.590 grams of He are added to the balloon, what will the new volume be, in L? (A
.............iyiuo.........
Why don't the children like the marigolds? Group of answer choices they seem to clash with the setting they are ugly flowers they don't like Miss Lottie. they h
18. Find a linear equation that is parallel to y = 2x - 5 and passes thrpugh (3, 4).
find the missing measurements in the shape ​
PLEASE HELP! GIVING BRAINLIEST! How does the Renaissance change man's view of how he should live life? 1. According to the passages, the Middle Ages were a time
answer the question below​
What is the process of mountain building called?
3. ___________________ was a period of relative peace and prosperity that lasted nearly 200 years. Group of answer choices Plebeians Republic Patricians Democra
Why did the persion war begin?