jamiyajohnson10 jamiyajohnson10
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

A dozen eggs cost $4.25 at the farm stand. Approximately how much does each egg cost (round to the nearest penny)

Respuesta :

zymair zymair
  • 11-09-2020
0.35 im pretty sure sorry if i’m wrong .
Answer Link
kendrablanco2
kendrablanco2 kendrablanco2
  • 11-09-2020
should be $0.35 each
Answer Link

Otras preguntas

Help me pls Help help help
In the 1970s many experts thought that the fight against infectious diseases was over. In fact, in 1970, the Surgeon-General of the United States of America ind
Based on Map 2, in which of the following ways did the success of Silk Road trade affect outside networks of exchange? Silk Road trade caused regional cultures
(5y-12)+(-5y-1) find the sum
AB = Round your answer to the nearest hundredth. С 4 A 25° ? В
The degree of the polynomial 5x3+7x4 –9xy +11 is …………..
What is TRUE about education and its effect on income? Typically, the level of education doesn't really have an effect on a person's income. High school dropout
Write an expression for the sequence in each table. 4. Position 1 2 3 4 5 1 Value of Term 9 10 11 12 13
HELP PLZSolve each proportion for the variable ​
Why were peasants forced to give the majority of their crops to their lords?