stormyweathersp58pr8
stormyweathersp58pr8 stormyweathersp58pr8
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

the cost of a camp is $300 for the first week and $125 for each week beyond the first. the total cost can be modeled by the expression 300+125(x-l). what does (x-l) repreasent​

Respuesta :

savageganglita
savageganglita savageganglita
  • 18-09-2020

Answer: hopefully this helps

D. The number of weeks after the first week

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

help anyone please ... hello yall up?
What harmful environment factors should be avoided by pregnant women ? Why ? Please answer this !!
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! As the basketball bounces up from A to B, how is the energy converted?
ead the excerpt from Utopia. I never saw a clearer instance of the opposite impressions that different customs make on people than I observed in the ambassadors
PLEASE HELP ASAPA. 12.3 metersB. 40.1 metersC. 47 metersD. 19.2 meters
Sara is traveling home from a friends house. she drives 80 miles in 2 hours. if the total trip is 100 miles, how long will it take her to get home, assuming she
antibiotic resistance is a quickly growing, extremely dangerous problem ​
Andi purchased 1/3 pound of cashews for $2.85.What is the cost of 1 pound of cashews.
Drag and drop the correct events of the Spanish conquest of the Aztec empire. Events may be used once or not at all. Events in the Spanish Conquest of the Aztec
How did the allies go about pushing the Japanese back in the pacific