cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
huntington disease is a dominant disease caused by expansion of the trinucleotide repeat region of the htt gene that results in the production of a huntingtin p
Which of the following is not a factor of production? a.land b.labour c.capital d.servicing
which of the following can put pressure on a company to carry small levels of inventory?
dihybrid cross: black fur in mice (b) is dominant to brown fur (b). the short tail trait (t) is dominant to long tails (t). what proportion of the progeny of th
Imagine the federal government has a national debt of $12.6 trillion. Congress's budget for the coming year includes a spending projection of $5.1 trillion. Tax
Given the function h(t) = 5 - 3(t-2)2 Which formula gives t in terms of h
The vanishing point of the picture is represented by point B. A. The measure of B.
what is kinetike engey
polypeptides in the er are usually larger than polypeptides synthesized from the same mrna that have not entered the er
question $ The property of volume is a measure of how much matter the object contains_ the compactness of matter In a given space the extent ofthe surface ofthe