cool58
cool58
07-09-2016
Mathematics
contestada
Unit rate of $14.25 for 3 pounds of deli meat
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
07-09-2016
14.25/3 = 4.75 per lb
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
True or False?A strong acid is safe as long as it's in a dilute solution
why did the Spartans fear the Messenians
what document were Montesquieu ideas used in?
What is Electromagnetic role in the atom
which of the following is true about ions
What is the prime factorization of 483
A successful biologist’s main interest area would be _____. a. the arts b. scientific c. business d. social
during what time period did Mohenjo Daro exist?
what effect did the Enlightenment ideas have on the British colonies in north America?
Which equation supports the given conjecture? The sum of the squares of two consecutive integers is an odd integer. A. (2 + 3)2 B. 32 + 52 = 34 C. 4 + 52 =