Sacksonville1995
Sacksonville1995 Sacksonville1995
  • 07-07-2020
  • Mathematics
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per
ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four
ounces of lotion costs $5.50.

Respuesta :

lnapol1555
lnapol1555 lnapol1555
  • 25-01-2021

Answer:

what's the question?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Selct the correct first step for finding the y-coordinate of the vertex of the equation y=-2x^2+2x-3, given that the x-coordinate of the vertex is 1/2. A. -(4/4
When rocks and soil are broken down into smaller pieces, this is called ______. A. deposition B. erosion C. weathering D. vaporization
helpppppppppppppppppppppppppppp
A club collected $3,472 to buy computers. If each computer costs $680, estimate the number of computers that the club can buy. Explain
Linda's savings account has fallen below the $1,000 minimum balance required to receive interest. it is currently $871.43. The monthly fee charged by the bank f
Jeanne makes hair bows to sell at the craft fair each bow requires .5 yards of ribbon at the fabric store ribbon is sold by foot if jeanne wants to buy 84 bows
What are the differences between the plum pudding model, and the modern model
Sir Isaac Newton supported the Biblical account of Creation.
Which event from Susan Glaspell's story "A Jury of Her Peers" belongs to the falling action stage of the plot structure? A. Mrs. Hale tells Mrs. Peters about h
Write lewis structure that obeys the octet rule for hclo2 (h is bonded to o) and assign formal charges to each atom.