kierataylor0001
kierataylor0001 kierataylor0001
  • 08-06-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP!!! 100 POINTS!!!!!!!

Potatoes cost $0.85 per pound. Luke bought 2.75 pounds of potatoes. How much did he pay for the potatoes. Round your answer to the nearest dollar.

He paid $ for the potatoes.

Respuesta :

jacol603
jacol603 jacol603
  • 25-01-2021

Answer:

Um

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the derivative of the function. y=sqrt( 3x+sqrt( 3x+sqrt( 3x))) Plz help :)
Can someone summarize the technique of gel electrophoresis in one or two sentences?
Clint runs c miles each week. Brenda runs 2 miles more each week than Clint. Write an expression for the number of miles Brenda runs each week.
Jacques Cartier sailed to the new world in 1534 in search of
Fungi reproduce by releasing..
Factor completely: 8x²+2x-15
compare and contrast area and volume
if 5 slices of pizza cost $5:50 how much does -two slices cost-ten slices cost-and half a slice
One important result of the Emancipation Proclamation of 1863 was that
_______ was the first person to propose the idea of moving continents as a scientific hypothesis.