coolvibe12 coolvibe12
  • 08-06-2020
  • Mathematics
contestada

Please answer correctly !!!!!!! Will mark brainliest !!!!!!!!!!!

Please answer correctly Will mark brainliest class=

Respuesta :

jasdul1375
jasdul1375 jasdul1375
  • 08-06-2020

Answer:

-8

Step-by-step explanation:

f(1) = -2

g(4)= 6

-8 *(-2) -4 * 6 = 16 -24 = -8

Answer Link

Otras preguntas

Which one of the following items would be most likely to have a list of chapter titles? A. A newspaper B. A novel C. An article D. A magazine
Dan wants to test the effects of different amounts of antibiotic on bacteria. While setting up his experiment he makes sure to use the same type of antibiotic,
Busy as a bee is an example of a(n)
Which of the following is a kingdom classification? A. plants B. protists C. animals D. All of the Above
a bagel cost $0.80.On Wednesday ,a dozen bagels cost $6.00. what is the unit price of a bagel on wednsday, if you buy 3 bagels? if you buy a dozen bagels?
how did the colonists react to the intolerable acts
$25;300% increase can u show me how to do this problem
how did earths oceans form
what expression can be used for estimating 868 divided by 28
How?....................