kinglos708 kinglos708
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

A store buys a jacket for 20.00 and then sells it to customer for 80%. More then that what is the selling price for the jacket

Respuesta :

kaitlynwang81
kaitlynwang81 kaitlynwang81
  • 14-05-2020
the selling price is the jacket is $36
Answer Link

Otras preguntas

In 1831, the political theorist __________ observed that Americans liked to form groups and join associations as a way of participating in community and politic
If 9 pencils cost ​$4.95​, what is the unit price of the pencil​s?
Under the circumstances Thoreau describes, do you believe civil disobedience is a duty as he says? What circumstances in our own society would justify civil di
please help me i need to find the area of shaded region please help me​
Bobby is five years old which of these could be his height
What are the reactants and the products in this equation? 2H2 + O2 → 2H2O
can someone please explain/breakdown 8 3/4 + 5 2/4 = 14 1/4 ?
A food label on a box of cereal states that a serving size of 1 cup contains 220 calories. The total fat is 6 grams, which is 10 percent of daily value. Cholest
What is Dark romanticism
In 15 years Lisa will be four times as old as she is now how old is she now