A grocery store sells roasted almonds in bulk. What is the price per pound for the almonds?

A. $4.50

B. $5.00

C. $7.50

D. $8.00

A grocery store sells roasted almonds in bulk What is the price per pound for the almonds A 450 B 500 C 750 D 800 class=