DayamiBarcena
DayamiBarcena DayamiBarcena
  • 06-05-2020
  • Mathematics
contestada

$32 for 8lbs of meat.
What is the unit rate?​

Respuesta :

angeliquerosario1 angeliquerosario1
  • 06-05-2020
One pound is gonna be $4
Answer Link

Otras preguntas

What is 15 twentieths in its lowest terms?
Since the creation of a social program, the percent of persons 65 years and over with a family income below the poverty level has declined.  The percent can be
Which of the following was NOT true of the British position in the American Revolution? (A) The war was unpopular in Great Britain. (B) The hit-and-run tactics
A square kitchen has an area of 100 square feet. What is the kitchen's perimeter? a. 50 feet b. 80 feet c. 40 feet d. 4 yards
The principle of separate but equal was established by (A) Brown v. Board of Education (B) Wesbery v. Sanders (C) Plessy v. Ferguson (D) Regents of University o
What is the indefinite integral of 6sin(3t) dt?
At a cost of $2.50 per square yard, what would be the price of carpeting a rectangular floor, 18 ft x 24 ft?
What area did Jacques Cartier explore?
Write an algebraic expression for the product of 33 and j
At a cost of $2.50 per square yard, what would be the price of carpeting a rectangular floor, 18 ft x 24 ft?