laflaki991 laflaki991
  • 10-04-2020
  • Mathematics
contestada

At Joe's Cafe 3 cup of coffee and 6 donuts cost 15$ and 5cups of coffee and 12 donuts cost $28 what is the cost of one donut and what is the cost of one cup of coffee

Respuesta :

TheMasterOml1227
TheMasterOml1227 TheMasterOml1227
  • 10-04-2020
One doughnut cost $0.90 and one coffee cost $1.40
Answer Link

Otras preguntas

the purpose of Georgia land lotteries
Definition: This is the descent of different species from a common species over many generations.
Select the verb form that correctly completes the following sentence. Catherine _____ souvent chez ses grands-parents. A. est allée B. allait C. aille D. so
Which of the following is a gas giant
How to find the missing measurements ?
What is the y-intercept of the function f(x)=4 – 5x?
how do plants obtain and use the matter and energy they need to live and grow
please help, due tomorrow.If you cant see, here is the question:The first transcontinental railroad was a technologically advanced accomplish in the 1800s. What
How much times does 18 go into 109
In Canterbury tales list five people are types of people you would use your present the cross-section of your community