leahstaubyn
leahstaubyn
09-04-2020
Mathematics
contestada
$20
2 GAL
Unit orice per gallon:
Respuesta :
doudastico
doudastico
09-04-2020
2 gal= $20
1 gal= $10
xd
Answer Link
NNA352
NNA352
09-04-2020
$20 divided by the two gallons would be $10 per gallon.
Divide the number of gallons by the price.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
An administrative violation occurs on an abc licensed premises, _____ of that premises is at risk for administrative penalties.
The owners of the newly created Colorado Steakhouse Corp. have conducted a SWOT analysis of its competition and sees a marketing opportunity for its new Colorad
The gas mileage for a certain model of car is known to have a standard deviation of 6 mi/gallon. A simple random sample of 36 cars of this model is chosen and f
A situation in which accepting one investment prevents the acceptance of another investment is called the: multiple rates of return decision. issues of scale pr
Recall that in a field experiment described in the text, participants were more likely to properly dispose of a handbill left on their windshields when they saw
Which were significant events that helped the allies win the war in europe? check all that apply.
When finding the area of a rectangular prism, do you prefer to find the area of the base first and then multiply it by the height or to multiply all three dimen
Help, 2 & 4. Thank you
To measure the height of a tree, Alma walked 125 ft from the tree and measured a 32° angle from the ground to the top of the tree. Estimate the height of the tr
1.Tritium, of hydrogen-3, is prepared by bombarding lithium-6 with neutrons. A 0.250-mg sample of tritium decays at the rate of 8.94 x 1010 disintegrations per