anshsii
anshsii
08-04-2020
Mathematics
contestada
Talk time
3/4 hour : $1.75
Respuesta :
amna04352
amna04352
08-04-2020
Answer:
$2.33 per hour
Step-by-step explanation:
1.75 ÷ ¾
2⅓
$2.33 per hour
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 68+ )
Otras preguntas
How did the Crusades affect the economies of Central and Western Europe?
What is the molecular structure of water? What are the physical and chemical properties of water?
Gianlorenzo Bernini contributed his immense talents in his design of ____________ , which features St. Teresa in Ecstasy
Which is the DNA tehory? How do we know the DNA contains genetic information?
A company has two packaging machines in a unit, each with a different daily capacity. The capacity of machine 1 is defined by the function f(m) = (m + 4)2 + 10
WHo were the allies? and who were the Axis?
In the past you paid $800 per month to rent your apartment you now paid $900 per month what is the percent increase in your rent.
(MC)Which type of circumstance did President Theodore Roosevelt use to justify U.S. intervention in Latin America?
Which statements are true
Bananas cost $0.49 per pound and grapes cost $1.15 per pound. Leanne bought 3.5 pounds of bananas and 2.4 pounds of grapes. How much did she pay for the bananas